środa, 28 grudnia 2016

Klucze wyszukiwania roku szczodrego


Z roku na rok intrygujących i ciekawych kluczy wyszukiwań jest coraz mniej. Sądzę, że wynika to nie tylko z pewnego wychowania sobie przez nas w jakimś stopniu odwiedzających naszą stronę, ale także samej wyszukiwarki, która coraz rzadziej kieruje do nas na podstawie zapytań dziwnych i jeszcze dziwniejszych i w dodatku nie mających żadnego związku z treścią pojawiającą się na LupusUnleashed. Mimo to, udało się nam złapać kilka ciekawych kluczy wyszukiwań roku szczodrego i zgodnie z tradycją przyjrzymy się im i spróbujemy się z nich trochę pośmiać lub zwyczajnie naprostować właściwy i słuszny tok myślenia z nimi związany lub przynajmniej taki jaki według nas z nich wynika...

organek gupi - Tomasz Organek debiutował płytą zatytułowaną "Głupi" (nasza recenzja tutaj). W wymowie często pomija się literkę "ł" co w konsekwencji nieco może upraszcza sprawę, ale nie jest do końca poprawne nawet jeśli uznać "gupi" z upodobnienie. Problem wynika też z tego powodu, żeadres internetowy nie ma polskich znaków stąd "gupi" a  nie "głupi". Organek wydał w tym roku z kolei swoją drugą płytę zatytułowaną "Czarna Madonna", która jak sądzę takich problemów z zapisem czy wymową sprawiać nie będzie, a o samym albumie napiszemy wkrótce na początku roku szczęśliwego.

radio gdańsk nightwish - ciekawe zestawienie o tyle, że w Radiu Gdańśk tudzież na ich stronie internetowej wspominało się o Nightwish w kontekście koncertów grupy Amon Amarth.Google najwyraźniej skojarzył oba słowa ze sobą i również przekierował w którymś z wyników na naszą stronę. Radio Gdańsk pojawiło się na naszych łamach w kontekście spotkania i wywiadu z Jordanem Rudessem, klawiszowcem Dream Theater, który jesienią 2013 roku nagrywał właśnie w tamtejszym studiu swoja płytę z udziałem orkiestry symfonicznej Sinfonietta Consonus. Co zaś tyczy się Nightwish to pisaliśmy o tej fińskiej formacji w kontekście płyt "Imaginaerium" (tutaj) i "Endless Form Most Beatiful" wraz z epką "Elan" (tutaj) oraz solowego albumu Tuomasa Holopainena o Sknerusie McKwaczu (tutaj).

płyta neoprogresywna melodyjna - trochę zagwozdka bo nie wiemy jakiej płyty szukano i czy ją znaleziono. Takich może być całkiem sporo, a skoro mowa o gatunku neoprogreswynym to większość muzyki w tej stylistyce jest też melodyjna z natury rzeczy.

fismoll zapałki co oznaczają - domyślam się, że punktem wyjścia była płyta EP Fismoll "Abandon Stories" (nasza recenzja tutaj) na której okładce znalazły się zapałki. Wyjaśniam w recenzji jak ja postrzegam te zapałki jednakże pragnę zauważyć, że to tylko i wyłącznie moja interpretacja grafiki, bo dla kogoś innego może oznaczać ona coś zupełnie innego.

kurbanany daray echa - ciekawe zestawienie, którego poza Darayem, czyli polskim perkusistą znanym choćby z Huntera czy wspomagania norweskiego Dimmu Borgir, nie umiem zinterpretować. Czym są kurbanany? Czy to jakaś straszliwa hybryda bananów z kurami? Banany, które zamiast skórki mają skrzydła i pióra, a może banany, które pieją nad samym ranem myśląc, ze są naturalnym biologicznym budzikiem? Przedziwna sprawa. Do tego jeszcze echa. Zwielokrotnione w przestrzeni dźwięki perkusji i takiego piejącego banana jak sobie to wyobrazić brzmią nie tyle dziwnie, co wręcz nieco psychodelicznie i chyba nie jestem pewien czy chcielibyśmy coś takiego usłyszeć. A Wy?

kim diamont muzyka metalowa - ktoś usłyszał, ze w którymś kościele dzwoni, ale nie umiał powiedzieć w którym. Kim Diamont to zapewne King Diamond o którym wielokrotnie wspominaliśmy na stronie w kilku kontekstach choć o ile pamiętam nie pisaliśmy o żadnej konkretnej płycie. Wspomniany wokalista śpiewa oczywiście w muzyce heavy metalowej, dość często również przypisywanej do thrash metalu, speed metalu oraz wczesnego black metalu. Tymi zespołami są Mercyful Fate oraz solowy zespół tegoż o nazwie King Diamond właśnie.

smesz psy - kolejne zestawienie słów w których nie widzę żadnego bliższego związku i sensu. O psach różnego rodzaju wspominamy jedynie w interpretacjach niektórych utworów, bo muzyku ukrywającym się pod pseudonimem Psy nie pisaliśmy ani razu. Co zaś się tyczy słowa "smesz" to lubił go używać nie piszący już dla nas redaktor Marcin Wójcik, który użył go też na swojej stronie "Mańkowe Smesz Hity", które z początku były spin-offem LU, a następnie przekształciły się w jego prywatną stronę "Na Taśmie" którą oczywiście polecamy.

bundesariv nord afrika beda fomu - o cokolwiek chodziło mam nadzieję, że szukający znalazł to, czego szukał. Samo słowo "afrika" razem ze słowem "korps" pada przy okazji recenzji płyty Hail Of Bullets poświęconej Rommelowi (tutaj), a jeśli chodziło o grupę  Paprika Korps to pisaliśmy o niej w kontekście kolaboracji z R.U.T.Ą "400 lat" (tutaj). Reszty słów mio wszelkich starań nie potrafię do niczego przypisać, ani nawet rozszyfrować.

jak nie idziesz z postępem to się c... - jakiś cytat lub przysłowie, które nie zapisało się w całości. Coś podobnego u nas padło i były to słowa mojego dobrego kolegi Grzegorza "Kahuna" Ciężkowskiego. Tutaj jednak nie umiem sprecyzować do czego miałyby się odnosić, czemu sprowadził kogoś na LU, ale pewnie wynikało to z podobieństwa owych słów do tych, które miał powiedzieć Kahun.

miska Vadera - kontekst Gwiezdnych Wojen zawsze mile widziany jednakże przyznam szczerze, że gdy zobaczyłem to zestawienie to się wpierw głęboko zastanowiłem nad sensem, a następnie wybuchnąłem śmiechem. Darth Vader raczej z miski nie je, bo zważywszy na obrażenia których doznał na Mustafar byłoby to raczej niemożliwe i przypuszczam, że karmiony jest za pomocą rurek, bo jakby nie patrzeć wciąż w jakimś stopniu jest człowiekiem i ta ludzka część na pewno musi coś jeść. Może też chodzić o miskę w kontekście misy hełmu. Mimo to nadal nie widzę związku z tekstami na LU, choć o samym Czarnym lordzie kilkakrotnie wspomnieliśmy na naszych łamach.

bobby the unicorn - jeszcze jedna nie rozwiązana zagadka czyli jednorożec o imieniu Bobby. O konikach Pony i różowych jednorożcach nie piszemy, choć imię Bobby się na pewno u nas pojawiło, choćby w kontekście obecnego perkusisty Fates Warning Bobby'ego Jarzombka. Jestem jednak pewien, że nie oto chodziło szukającemu. Jednorożce to bardzo ciekawe mitologiczne zwierzęta jednakże z wilkami to się raczej nie dogadają i nie jest to kwestia klimatu, a sorry treści jakie znajdują się na łamach tego bloga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz