czwartek, 11 marca 2021

Wieści: Współpraca patronacka z Prog Metal Rock Promotion


 

Wieści! Jeszcze więcej wieści! Dwoma słowami: dzieje się! Czasami dołączenie do grupy na facebooku może skutkować nieoczekiwanym, ale bardzo miłym obrotem spraw. Miło nam bowiem poinformować, że nawiązaliśmy współpracę patronacką z nowym polskim wydawcą płyt obracających się w gatunkach rock, metal progresywny o nazwie Prog Metal Rock Promotion, wydającym zarówno albumy zagraniczne, jak i polskie. Więcej szczegółów znajdziecie w rozwinięciu...

 

Prog Metal Rock Promotion zadebiutowało pierwszym wydawnictwem 21 stycznia 2021 roku. Jest nim dwupłytowa kompilacja zbierająca starannie wyselekcjonowanych artystów zagranicznych i polskich od tych znanych i powszechnie szanowanych, aż po tych mniej znanych, a nawet debiutujących. Wydawca stawia na promowanie szczególnie mniej znanych formacji grających szeroko pojętą muzykę progresywną, w tym także intrygujących debiutantów. W zaledwie tydzień później od pojawienia się specjalnej kompilacji, wydawnictwo wypuściło debiutancki - po raz pierwszy w Europie i w Polsce! - album amerykańskiej formacji Koronus, która zadebiutowała w połowie zeszłego roku krążkiem "Eye of the Monolith" (o którym wkrótce napiszemy na naszych łamach). Dopiero co z kolei, bo 8 marca wyszedł kolejny album, drugie wydawnictwo studyjne meksykańskiej formacji The Advent Equation "Remnants of Oblivion" - również pierwszy raz w Europie i w Polsce! (o której pisaliśmy tutaj). 

W ambitnych planach Prog Metal Rock Promotion są już kolejne płyty, w tym zapowiedziany na 25 marca album "Head II" polskiej grupy XpressivE, a także kolejna nietuzinkowa, zagraniczna grupa, o której powiadomimy wkrótce i która również da się poznać szerszemu gronu słuchaczy właśnie za sprawą PMRP. Nasze logo będzie się pojawiać w nadchodzących materiałach promocyjnych oraz na nadchodzących płytach począwszy od kolejnej zagranicznej, a my nie omieszkamy dzielić się z Wami informacjami, recenzjami i być może także wywiadami z artystami związanymi z PMRP.

W sklepie Prog Metal Rock Promotion oprócz wymienionych albumów znajdziecie jednak także wiele innych wydawnictw zagranicznych: wydanych przez inne wytwórnie takie jak Layered Reality Productions odpowiedzialne za ostatni album Soul Secret "Blue Light Cage" (nasza recenzja tutaj) czy "The Days The Clock Stopped" TDW; ale również album włoskiej grupy Acacia "Resurrection", pochodzącej z Puerto Rico formacji Avandra trzeci album studyjny "Skylightning" (o którym wkrótce napiszemy), trzeci album kanadyjskiej grupy Pyramid Theorem "Beyond the Exosphere", a także krążek brazylijskiej formacji Maestrick "Espressa Della Vita Solare". 

Pośród polskich wydawnictw, które znajdziecie w sklepie PMRP znalazły się: wrocławskie Artyfiction i ich album "Firing Lines", Here On Earth z albumem "Thalium" (nasza recenzja tutaj), Alhena z "Breaking the silence... by scream", Mechanism z "Entering the Invisible Light" i Pinn Drop z płytą "Perfectly Flawed". 

Należy się też spodziewać, że albumów zarówno polskich, zagranicznych, jak i tych wydawanych przez PMRP będzie wciąż przybywać, a ponadto znajdziecie w nim także gadżety wytwórni, które obecnie obejmują kubek, koszulki oraz znak czasów pod postacią... maseczki. 

Aktualności, wywiady oraz sklep Prog Metal Rock Promotion znajdziecie pod tym adresem.

StayUnleashed!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza