niedziela, 28 lipca 2019

Patronat medialny: Druga Fala - koncert w Trójce (16.08.2019, Program III Polskiego Radia)GSA to skrót oznaczający Gdyńską/Gdańską Scenę Alternatywną. Na początku lat 80-tych XX wieku na Wybrzeżu powstał aktywne środowisko muzyczne, zrzeszające również poetów oraz malarzy. 

Wspólna praca lokalnego muzycznego środowiska, MCK Gdynia i animatora Waldemara Rudzieckiego doprowadziła do wydania przez Tonpress płyty "Gdynia", co było wyjątkowym wydarzeniem w skali krajowej - żadna lokalna scena nie doczekała się  tak obszernego podsumowania. 

W styczniu 2019 roku Muzeum Miasta Gdyni wydało nową edycję tego albumu pod tytułem "Gdynia 1988-2018", z interpretacjami utworów z płyty "Gdynia" wykonanymi i zaaranżowanymi przez młodych gdyńskich muzyków.

W 1987 roku, podczas nagrania albumu "Gdynia", powstało kilkadziesiąt utworów. Te, które nie zostały wydane na kultowej płycie, stały się zawartością kasety kompilacyjnej "Fala II".

W piątek 16.08 o 19:05, w muzycznym studio Polskiego Radia imienia Agnieszki Osieckiej, gdyńscy muzycy, uczestniczący w nagraniu albumu "Gdynia 1988 - 2018", zinterpretują na nowo muzyczną zawartość wydawnictwa "Fala II" (utwory między innymi Bóm Wakacje W Rzymie, Konwent A, Po Prostu, Unrra, Pancerne Rowery) podczas koncertu "Druga Fala".


Nowe interpretacje dawnych gdyńskich nowofalowych utworów to dialog teraźniejszości z przeszłością i jednoczesne zachowanie od zapomnienia tych ponadczasowych, łączących wiele muzycznych stylistyk kompozycji i tekstów. W koncercie wystąpią również dzieci muzyków związanych z trójmiejską sceną alternatywną między innymi Jakub Kozak, Filip Baranow, Ksenia Kodymowska wraz z Jędrzejem Kodymowskim.

Koncertu "Druga Fala" będzie można wysłuchać 16.08 na antenie Trójki - Program 3 Polskiego Radia pod częstotliwością 99,9 fm. Początek koncertu: godzina 19:05

Retransmisja koncertu w audycji Lista osobista Piotra Metza 24.08 o godzinie 19:00 na antenie Trójki - Program 3 Polskiego Radia.

Skład:

Michał Miegoń (Kiev Office) - śpiew, gitara basowa
Maciej Werk (WERK) - śpiew
Weno Winter (Sautrus) - śpiew, harmonijka
Emilia Pollock (Leśne Zwierzęta) - śpiew, syntezator
Michał Andrys (Leśne Zwierzęta) - śpiew, gitara elektryczna, mandolina
Filip Baranow - gitara elektryczna, samplepad
Jakub Kozak (Castlings) - gitara elektryczna
Ksenia Kodymowska - śpiew
Aleksandra Kobiela - śpiew
Michał Tarkowski (State Urge) - syntezator
Paweł Rucki (Królestwo, Dule tree, Hadal) - perkusja
Michał Jeziorski (Miastofonia) - syntezator
Gościnnie: Jedrzej Kodymowski (Apteka) - śpiew, gitara elektryczna

Patroni medialni: Nowe idzie od morza, Dziennik Bałtycki, rock3miasto.pl, Hałasy i melodie, Soundrive, Klif Gdynia, Lizard Magazyn, Magazyn Together - rodzinna strona Trójmiasta, LupusUnleashed, Trójmiasto.pl, Roadhog Booking, Trójmiejska Encyklopedia Muzyczna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz