wtorek, 23 lipca 2019

Wilk Kulturalny 4 Lipiec 2019

Miał być w poniedziałek, mógłby być dłuższy, ale nie jest - jest taki jaki jest, właściwie dokładnie taki jaki miał być. Lipcowy numer Wilka Kulturalnego, czyli magazynowego rozszerzenia bloga LupusUnleashed pojawia się nieco później, bo zgodnie z zasadą jak coś ma się zepsuć, to nagle i niespodziewanie. W poniedziałek padł mi mój komputer (na szczęście nie jest to jedyny sprzęt w domu z którego można chociaż skorzystać) i będę musiał oddać go do naprawy, pewne rzeczy przepadły bezpowrotnie, inne niedługo pojawią się w nieco innej formie - możecie się właściwie domyślać o co chodzi. Ale nie o tym ma być!

Czwarty numer tym razem nie zawiera felietonu, tekstu gościnnego, ani garści recenzji. Tych ostatnich nie planowałem do lipcowego w ogóle, a na felieton, choć takowy miał się pojawić, już nie miałem siły. Tym razem w Wilku przeczytacie obszernie w Sylwetce o Chrisie Rea i jego dwóch bluesowych wydawnictwach, w tym o monumentalnym "Blue Guitars". Kontynuujemy w "Starym Kinie" wyzwanie filmowe bloga Po Napisach i oglądamy kolejne filmy wyreżyserowane przez Johna Hustona - tym razem tylko cztery, a mianowicie "Bóg jeden wie, panie Allison", "Nie do przebaczenia", "Fobia" oraz "Pod wulkanem". Nie wykluczam, że jeszcze na początku sierpnia pojawi się specjalny suplementarny dodatek Wilka Kulturalnego w którym zakończymy wyzwanie filmowe i omówimy sobie jeszcze kilka obrazów Mistrza Johna Hustona. Nie uprzedzajmy jednak faktów. W tym numerze przeczytacie także o dwóch Bondach, które w tym roku obchodzą swoje okrągłe rocznice razem z dwoma innymi obrazami z serii. W lipcowym piszę o "Moonrakerze" z Rogerem Moorem (40 lat od premiery) oraz "Licencji na zabijanie" z Timothym Daltonem (30 lat od premiery). Kolejny numer, ten pełny, a zarazem ostatni w tym roku, przewiduję już na jesień - październik albo listopad.

Lipcowy numer możecie tradycyjnie czytać za darmo z joomaga, jak również go z niego ściągnąć lub ściągnąć z mediafire.

Przypominam też, że kwietniowy numer Wilka możecie pobrać i przeczytać tu lub ściągnąć stąd, a styczniowy numer Wilka Kulturalnego możecie pobrać bezpośrednio na swój komputer całkowicie za darmo stąd lub przeczytać go (a także ściągnąć, oczywiście za darmo) z joomaga. Zeszłoroczny, a zarazem pierwszy listopadowy numer Wilka Kulturalnego dostępny jest zaś tutaj i na joomagu w analogicznej formie.

Mamy nadzieję, że lektura czwartego Wilka Kulturalnego sprawi Wam radość. Koniecznie piszcie w komentarzach co byście zmienili, o czym byście chcieli przeczytać i oczywiście, jak zawsze: Stay Unleashed!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz