poniedziałek, 16 stycznia 2012

LupusWinterFest 18.02.2012 (Infinium, Gdańsk)

Niedługo podobne logo znajdzie się na witrynie (plakat imprezy wkrótce)

Z okazji roku działalności autorskiego bloga LupusUnleashed (która mija 17 stycznia) zapraszam na koncert, którym chcę inicjować serię muzycznych wydarzeń pod szyldem mojego bloga. Spośród kilkunastu trójmiejskich zespołów (na dobry początek) wybrałem cztery - o różnym profilu stylistycznym i gatunkowym. Zespoły te grają dla Was - publiczności i tylko dzięki Wam mogą przetrwać (nie tylko w pamięci), dlatego proszę przyjdźcie na koncert, nie na wybrany zespół. Pokażcie zespołom i sobie, że Wy jako słuchacze i fani jesteście siłą i jedną rodziną bez względu na to co dany zespół sobą reprezentuje!

Zagrają dla Was: State Urge, C4030, Mandalor i Shadowsight
(Kolejność występowania będzie inna niż podana)

Otwarcie bram: 18:00
Startujemy: 19:00
Wstęp: 5 zł

Informacje o zespołach:

State Urge

Zespół z Gdyni utworzony z inicjatywy czterech młodych muzyków:
Marcina Bocheńskiego – perkusja, Marcina Cieślika – gitara i wokal, Krystiana Papiernika – gitara basowa i Michała Tarkowskiego – instrumenty klawiszowe. Dzięki podobnym gustom i inspiracjom wspólnie tworzą muzykę od 2009 roku.
State Urge to muzyka szeroko rozumiana jako Art Rock. Twórczość zespołu wyróżnia się bogatą warstwą brzmieniową i w dużej mierze opiera się na improwizacjach instrumentalnych, które zawierają w sobie elementy bluesa, jazzu, a nawet muzyki klasycznej.

State Urge to nie tylko muzyka. Fascynacja całą oprawą koncertów sprawia, że zespół z chęcią bawi się światłami, dymem, projekcjami wizualnymi. Ich koncerty są więc również ciekawym widowiskiem wizualnym, co wskazuje na szersze spojrzenie na twórczość artystyczną.

Zespół z sukcesem pojawił się na scenie muzycznej grając wiele udanych koncertów w Trójmiejskich klubach. Poza granicami Trójmiasta zespół miał przyjemność grać także w Warszawie oraz w Dolinie Charlotty koło Słupska. Twórczość zespołu została doceniona również przez redaktora Piotra Kaczkowskiego, dzięki któremu ich muzyka zagościła w eterze radiowej „Trójki”. Ostatnim sukcesem grupy jest wydanie EPki-dema, która została ciepło przyjęta przez recenzentów i publiczność.
Na najbliższych koncertach z pewnością będzie możliwość otrzymania tego wydawnictwa.

Aktualny repertuar koncertowy składa przede wszystkim z muzyki autorskiej, ale czasem także z coverów. Na niektórych koncertach State Urge będzie okazja usłyszeć utwory zespołów takich jak The Doors, Pink Floyd, Archive oraz innych.

Zespół STATE URGE ma przygotowane nowiutkie płytki demo
więcej szczegółów: http://stateurge.com/underground

Shadowsight

Zespół Shadowsight powstał w 2008 roku w Gdyni z inicjatywy dwóch gitarzystów (Michał ‘Ranger’ Marcinkowski, Łukasz ‘Fiefiur’ Szczepański), którzy chcieli założyć swój własny projekt heavy metalowy. Po kilku miesiącach prób i jammowania, dzięki ogłoszeniu w internecie dołączyła do nich basistka (Sylwia Dylewska) oraz perkusista (Michał ‘Pryqu’ Pryczkowski). Posada wokalisty zmieniała się wielokrotnie, jednak na pierwszych 2 albumach demo zaśpiewał Łukasz. Obecnie wokalem zajmuje się Ranger, słyszalny w najnowszym wydawnictwie „Path of the Damned”. W lipcu 2011 grupę opuścił Pryku (z powodów osobistych). W Październiku 2011 roku Sylwia Dylewska opuszcza zespół w celu rozpoczęcia kariery solowej. Do Shadowsight na kilka gościnnych występów dołącza Miłosz Gasiuk (gitara basowa) i Damian 'Ciupaz' Ciupiński (perkusja, Mandalor). Po legendarnym powrocie na scenę i koncercie w gdyńskim klubie "Ucho", pod koniec listopada dochodzi do jednego z najważniejszych na trójmiejskiej scenie wydarzeń - do Shadowsight dołącza Damian Ciupiński. Od 2012 roku Shadowsight rozpoczyna inicjatywę cyklicznego eventu w postaci koncertów pod szyldem "Clash of the Titans". W styczniu 2012 rolę basisty obejmuje Oskar Charuta.

C4030

"..Czterech z trójmiasta. Muzyka nieszablonowa, szeroko inspirowana, gatunkowo niezależna. Zawierają niecodzienny przekaz, uderzają autentyczną energią, grając złożone frazy lub przypominają o sile minimalistycznej formy. Mają na koncie kilkadziesiąt koncertów (miedzy innymi ogólnopolską trasę z Kiev Office).
W zmienionym składzie w czerwcu 2011 roku wydają swój pierwszy promocyjny album zawierający 12 kompozycji zarejestrowanych podczas jednego z wiosennych koncertów.. "

Mandalor

Pierwsze zalążki zespołu powstały kiedy Damian Ciupiński(perkusja) poznał się z Piotrem Ryżyńskim(gitara prowadząca). Na początku było garażowe granie, kiedy nie myślano na poważnie o zespole. Jednak z biegiem lat, umiejętności duetu rosły . Oficjalnie projekt Mandalor zaczął się w październiku A.D 2010 kiedy owy duet poznał Dominika Niklasa(druga gitara). Wtedy powstał faktyczny Mandalor. Wkrótce po spotkaniu, do zespołu dołączył się Mateusz Styk(obecnie Babiaki). Niestety współpraca z nim nie przetrwała próby czasu i wokalista opuścił zespół po kilku miesiącach. Rozpoczęto przesłuchania, by odnaleźć basistę i wokalistę. Z tym pierwszym było łatwo - jako pierwszy na przesłuchanie przyszedł Michał Geratowski ps. Gierek i z miejsca został przyjęty do zespołu. Z tym drugim było odwrotnie.Zespół poszukiwał wokalisty przez ponad 3 miesiące, aż na horyzoncie pojawił się Oskar Charuta. W pełnym składzie współpracują od 4 miesięcy.

2 komentarze:

  1. Rok czasu, powiadasz? gratulacje. bedę wspierac duchowo, bo do Trójmiasta mam przez pół Polski. ;p

    OdpowiedzUsuń
  2. Ano rok, zacząłem dokładnie 17 stycznia 2011 roku - a zleciało sam nie wiem kiedy! Może pewnego pięknego dnia LupusFest, w którejś z odsłon, zawita u Ciebie w mieście ;)

    OdpowiedzUsuń