wtorek, 12 maja 2015

Wizualny Hałas #3: Craig Holloway


Napisał: Tomek Karzarnowicz

Tym razem autor, którego prace zupełnie odbiegają od tych, które do tej pory prezentowałem w serii “Wizualny hałas”. Ilustrator, grafik od lat związany ze sceną hardcore punk, tworzący dla wiodących kapel tego nurtu. Znacie takie płyty jak “Warriors” Agnostic Front, “Life of Pain” H8 Inc., “Class War” Wisdom in Chains, “God Is I” Merauder? To tylko kilka z tych, do których okładkę wykonał Craig Holloway.

Craig pochodzi z Detroit, ale losy życia rzucały go po różnych częściach Stanów Zjednoczonych. Ja poznałem jego grafiki za sprawą okładki “Warriors” Agnostic Front. Jak Craig zdradził mi w wywiadzie w 2010 roku - to był jeden z przełomowych momentów w jego karierze. W tej samej rozmowie zdradził, że najbardziej lubi właśnie tę okładkę, ponieważ z AF łączy go szczególna historia i sentyment (o tym przy okazji publikacji wywiadu z Craigiem, który pojawi się w przyszłości).Jak wielu artystów, których tu prezentujemy i on od dziecka lubił rysować. W tym różne potwory i kreatury co wyraźnie widać w jego rysunkach. Miesza światy skinheadów, punków, metalowców, zombies, rock’n’rollowców i jak mówi, uwielbia to. Nie każdy pokocha taką stylistykę, ale mnie ona zaintrygowała. Sądzę, że prace Craiga są tymi z gatunki “love it or hate it”. Nie każdego kręcą na pewno tak jaskrawe kolory, wyraźne linie, treści. Jednak przyznać trzeba, że pomysłów mu nie brakuje. No i przede wszystkim jest bardzo wyrazisty, ma swój charakter i styl. Lubię też sposób w jaki przemyca do nich humor. Zresztą oprócz okładek i plakatów zajmuje się też rysunkiem satyrycznym szydząc często z polityków. Na koniec drobna ciekawostka. Craig, oprócz rysowania dla zespołów, lubi też grać. Tak też od 2009 roku rzeźbi na basie w crossoverowym Blunt Force Trauma. Poniżej możecie posłuchać jednego z ich utworów:Linki dla ciekawskich:
https://www.facebook.com/bluntforcetraumatx


Post jest częścią serii “Wizualny Hałas”, którą prowadzi dla Was Tomek z Eyes Of The North (www.eyesofthenorth.com). Seria ta ma na celu przybliżenie sylwetek grafików i artystów, którzy tworzą okładki, plakaty, logo dla sceny muzycznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz