piątek, 1 maja 2015

Patronat medialny: Sjón - Suffer15 maja bieżącego roku ukaże się najnowsze wydawnictwo łódzkiego zespołu Sjón. LupusUnleashed objęło płytę patronatem medialnym. Szczegóły w rozwinięciu...


Po entuzjastycznym przyjęciu pierwszego short-albumu „Human”, przyszedł czas na „Suffer”, będący kontynuacją  tryptyku „Human – Suffer – Defeated”. Singlem promującym wydawnictwo jest “Dignity”. Płyta będzie dostępna w wersji fizycznej jak i cyfrowej (m. in. w iTunes i wszystkich serwisach streamingowych), a już od maja, przedpremierowo, można zapoznać się z materiałem w serwisie Deezer.


SJÓN - pierwszym wielkim sukcesem grupy był występ w 2012 roku na Open’er Festival oraz trasa koncertowa w UK (Liverpool, Londyn) wraz z zespołem Myslovitz. Następnie, Sjón doczekał się występu w programie Kuby Wojewódzkiego i koncertu na festiwalu Soundrive 2013 w Gdańsku. Zespół otrzymał również zaproszenie do udziału w tegorocznej edycji Spring Break w Poznaniu, gdzie został okrzyknięty przez portal Onet.pl odkryciem showcase’u. W najbliższym czasie Sjón będzie można zobaczyć na żywo podczas festiwalu filmowego OFF Plus Camera w Krakowie. Do tej pory, oprócz „Suffer”, Sjón wydał Maksi-Singla na białym winylu (styczeń 2014) oraz short album „Human” (listopad 2014), będący częścią tryptyku „Human Suffer Defeated”.Muzykę Sjón ciężko jednoznacznie przyporządkować do konkretnego gatunku, ale sam zespół określa ją jako alternatywny trance-rock z elementami elektroniki, shoegaze i nowej fali. To całkowicie niepowtarzalne połączenie gitary, perkusji, klawiszy, instrumentów dętych i psychodelicznego, chłodnego wokalu. Całość tworzy nieprzewidywalne dla słuchacza, ale bardzo przemyślane kompozycyjnie brzmienie. Oryginalność utworów Sjón została dostrzeżona przez krytyków muzycznych. Czytelnicy Musicis przyznali EP-ce „Human” najwyższą ocenę (10/10), a sam portal napisał: ”Ich psychodeliczne brzmienie wciąga niczym najlepszy narkotyk, a EP-ki słucha się z niemałą przyjemnością. Z każdym kolejnym odtworzeniem można znaleźć nowe muzyczne smaczki, niuanse, które zaledwie przez sekundę nieuwagi są w stanie umknąć. Te trzy kawałki to mały majstersztyk, coś, czego obecnie brakowało na naszej rodzimej scenie.”; ”EP-ka zatytułowana „Human” to gitarowe granie z najwyższej półki. Przemyślane kompozycje to ich znak rozpoznawczy.”


Skład:

Kacper Kaczmarek (wokal, gitara, piano)

Kornix Maiordomus (gitara, backing vocal)

Marcin Powalski (elektronika, gitara, piano)

Toszbar Marekacz (gitara basowa)

Michał Kowalczyk (perkusja, pad)
Patroni medialni:
Music is, LupusUnleashed, Uwolnij Muzyke, 5kilo kultury, Radio Aktywne, Brzydkie Słowo Na K, SzafaMuzyczna, somusic.pl, Swallowing the decibelsSUFFER track list:

1.       Dignity

2.       Hurry up

3.       Romeo Suffer Defeated

4.       OutHurry up drums Piotr Gwadera

Romeo Suffer Deafeated horn section Paweł Żak trumpet, Piotr Zawada trombone, Robert Zinabold saxophone

Out cello Marta Wróblewska

Producer Kamil Łazikowski

Cover painting Sandra Sýgur

Special thanks to Medical University of Lodz and Biurpap.pl

[na podstawie materiałów prasowych opracował naczelny]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz