czwartek, 16 marca 2017

Share Week 2017, czyli co w blogosferze trzeszczy i warte jest waszej uwagi (3)


Akcja Andrzeja Tucholskiego polegająca na promowaniu najlepszych i najciekawszych blogów i vlogów o treści różnej, a które śledzimy lub uważamy, że warto je polecić i zostać na nich dłuzej rusza po raz szósty. My bierzemy w niej udział po raz trzeci. W tym roku nie będę się rozpisywał, ani zarzucał Was mnóstwem nowych blogów, zarzucę tylko trzema, z czego dwa już polecałem. Po więcej szczegółów akcji odsyłam na stronę Andrzej Tucholskiego (tutaj). A poniżej znajdziecie blogi, które chcemy Wam polecić...


1. Wanna Pełna Zombie


Blog, na który trafiłem zupełnym przypadkiem (a te jak jak wiemy nie istnieją) całkiem niedawno, bo kilka miesięcy temu. Blog jest prowadzony przez szaloną dziewczynę, która dosłownie połyka wszystko co można podciągnąć pod popkulturę. Fanka "Supernatural" i Marvela, a zwłaszcza Lokiego, ale i nie tylko. Ostatnio często pojawiają się u niej także teksty, które można też podciągnąć pod szeroko pojętą socjologię społeczną, mówiące o internetach jako takich i marketingu, także społecznościowym. Jeśli też macie tak, że śledzicie mnóstwo rzeczy i smakujecie je powoli, lubicie o nich dyskutować i mogliście zarwać całą noc dla kilku sezonów danego serialu, to to jest miejsce dla Was. Pisane lekko, przyjemnie, z jajem i do tego ma straszliwie chwytającą za serducho nazwę! 


2. Progresja Po Zmroku 


Blog, który polecałem już w 2015 roku i który niedawno po kilku miesiącach przerwy powrócił z nowymi bardzo interesującymi tekstami. Pozwolę sobie zacytować to, co napisałem o nim dwa lata temu: znakomicie prowadzony blog o szeroko pojętej muzyce progresywnej. Znajdziecie tu teksty traktujące o artystach znanych i zapewne przez wielu z Was kochanych, ale także i takie, które być może, a i przypuszczam, że z całą pewnością, zachęcą do poznania i posłuchania artystów nie znanych. Autor w bogaty językowo i bardzo profesjonalny sposób zajmuje się najświeższymi pozycjami płytowymi (i nie tylko, bo sięga też po starsze wydawnictwa), a czasami także książkowymi, wprowadza w arkany ich twórczości oraz skrupulatnie analizuje każdy aspekt z nimi związany. Nawet jeśli nie siedzi się, czy wręcz na słowo "progresywny" reaguje się alergicznie, warto zajrzeć, bo to również doskonały przykład tego, jak blog okołokulturowy, a w tym wypadku okołomuzyczny, powinien wyglądać.

Strona bloga: http://progresjapozmroku.blogspot.com/
Strona facebook: https://www.facebook.com/Progresja-Po-Zmroku-1263978607028433/

3. Muzyczny Nawracacz Zagubionych Owieczek


Analogiczna sytuacja jak przy Progresji Po Zmroku - pisałem i polecałem o tym blogu już dwa lata temu choć ten nie miał przerwy. Śledzę regularnie i do tego również zachęcam. Prowadzony rzetelnie i ciekawie w myśl zasady Ludziom trzeba dobrą muzyką między oczy, bo większość sierot sama nic nie znajdzie... Tu także zacytuję, to co napisałem w tekście o Share Week w 2015 roku: opisywane są tutaj perełki o których nie mówi się głośno, które niesłusznie pozostają w cieniu, ale także o artystach nieco już zakurzonych i zapomnianych, a przecież wciąż aktywnych. Stylistyka retro? Nowoczesna alternatywa? Blues? A może hard rock z najlepszych lat tego gatunku? To wszystko, opisane niezwykle luźnym, ciekawym i przejrzystym językiem znajdziecie właśnie na Muzycznym Nawracaczu Zagubionych Owieczek. Może dzięki niemu przestaniecie być owieczkami, które narzekają na brak nowej, świeżej muzyki, która przecież istnieje i czeka na odkrycie, wreszcie na pochłonięcie i niecierpliwe wyczekiwanie na więcej! 


I to tyle w tym roku! Zachęcam do sprawdzenia i zostania na nich dłużej, bo naprawdę są tego warte!

Autoreklama: 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz