3xR

Na blogu pojawiają się artykuły sygnowane literką R. Można się pogubić - dlatego spieszę z wyjaśnieniami. Są to odpowiednio "Relacje", "Retrospekcja" oraz "Revival". Wszystkie będą pisane skrótem, czyli literką R.

"Relacje"(recenzje z koncertów) będą posiadać następujące rozróżnienie np. 2/40 oznacza relację w tym roku łamane przez relację ogółem relacji na blogu (w liczbę tę nie wchodzi relacja pierwotnie nie opatrzona cyfrą, dlatego w tagach jest o jedną więcej w stosunku do tytulatury).

"Retrospekcje"(opowieści i recenzje o zapomnianych płytach i artystach z lat 60, 70 i 80 ubiegłego wieku, płyty opisywane w jego ramach nie podlegają ocenom liczbowym, chyba że zaznaczono inaczej, oceny istniejące pozostają bez zmian) będą posiadać, tak jak dotychczas oznaczenia cyframi rzymskimi. Od lipca dwa tysiące szczodrego (2016) cykl pojawia się pod nową nazwą bez liczbowych dodatków - LUminiscencje.

Z kolei cykl "Revival" (opowieści i recenzje o płytach i artystach współczesnych czerpiących garściami z lat 60 i 70 ubiegłego wieku, płyty opisywane w jego ramach nie podlegają ocenom liczbowym; chyba, że zaznaczono w danym tekście inaczej) kolejnymi cyframi arabskimi bez łamań. Wraz z sierpniem roku szczodrego funkcję cyklu "Revival" przejmują "LUminiscencje" w których obok płyt starszych będą pojawiać się spojrzenia na nowe grupy bawiące się w dźwięki retro.

Relacje zeszłoroczne numerowane liczbami rzymskimi i pisane skrótem zostają z taką numeracją jaką miały. Zasada 3xR wchodzi w życie z dniem 6 maja 2012 roku. Zasada "3xR" przestała obowiązywać z dniem 5 sierpnia, ograniczając się jedynie do relacji. [lupus]

Update: 23 sierpnia 2012 roku [lupus]
Update: 16 lipca 2016 [lupus]
Update: 5 sierpnia [lupus, ŁCh]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz