poniedziałek, 12 maja 2014

Patronat medialny: Sabaton - Heroes (2014)


Mamy zaszczyt ogłosić, że LupusUnleashed obejmie patronatem medialnym polskie wydanie najnowszego albumu grupy Sabaton! To nasz piąty patronat płytowy, a drugi zagraniczny. Przypomnijmy, że pierwszym był "Tribute to Ronnie James Dio: This Is Your Life". Więcej o najnowszym krążku Szwedów w rozwinięciu:


Szwedzki zespół SABATON, główna gwiazda Przystanku Woodstock 2012, mający w naszym kraju rzesze fanów, jeden z najpopularniejszych obecnie heavymetalowych zespołów na świecie powraca z siódmym albumem studyjnym. Płyta zatytułowana “Heroes” ukaże się już 19 maja 2014 nakładem Nuclear Blast/Warner Music.

Płyty powstała w Abyss Studio pod okiem Petera Tägtgrena (AMORPHIS, CHILDREN OF BODOM i wielu innych), który pracował z zespołem poprzednio nad płytą “Carolus Rex”, którą zespół promował na trasie z IRON MAIDEN. Ten album w Polsce osiągnął status ‘złota’ (podobnie jak poprzedni), w Szwecji pokrył się platyną. “Heroes” to pierwsza płyta nagrana w nowym składzie. W 2012 roku nowymi członkami zostali gitarzyści Christoffer Rörland i Thobbe Englund. W ubiegłym roku za perkusją zasiadł Hannes Van Dahl.

Płyta “Heroes” opowiada o bohaterach wojen i bitew XX-wiecznych. O kobietach i mężczyznach, których heroizm zawarty jest od lat na kartach podręczników do historii i licznych opracowań naukowych, którzy stanowią wzór do naśladowania pod względem cech charakteru, jak honor, patriotyzm, wierność zasadom. Jednym z bohaterów opisanych przez Joakima jest więzień obozu Auschwitz numer 4859, czy rotmistrz Witold Pilecki! Żołnierz, który dobrowolnie zgłosił się do obozu koncentracyjnego, aby udokumentować dokonywane w nim okropności i zorganizować tam ruch oporu. Z pewnością opowiadająca o rotmistrzu piosenka "Inmate 4859" stanie się równie ważna dla polskich fanów, jak wcześniejsze utwory Sabaton związane z Polską, "Uprising" i  "40:1"..
Na podstawową wersję płyty trafi 10 premierowych utworów:
01. Night Witches
02. No Bullets Fly
03. Smoking Snakes
04. Inmate 4859
05. To Hell And Back
06. The Ballad Of Bull
07. Resist And Bite
08. Soldier Of 3 Armies
09. Far From The Fame
10. Hearts Of Iron
Na wersjach limitowanych płyty “Heroes” znajdą się dodatkowo covery Metallica, Battle Beast i Raubtier.
4 kwietnia zespół rozpoczyna trasę w Stanach Zjednoczonych, później będzie koncertował w Europie. Latem zobaczymy ich dwukrotnie na festiwalach w Polsce – 29 sierpnia na Śnieżka Fest w Straszęcinie koło Dębicy, a dzień później na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu!www.sabaton.pl


Alternatywna wersji okładki
"Heroes" to pierwsza płyta nagrana w nowym składzie. W 2012 roku nowymi członkami zostali gitarzyści Christoffer Rörland i Thobbe Englund. W ubiegłym roku za perkusją zasiadł Hannes Van Dahl zastępując Robbana Bäcka. 
[na podstawie: materiałów prasowych]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz