wtorek, 30 grudnia 2014

Podsumowanie roku 2014: Klucze wyszukiwania


Tak jak w poprzednich latach zdecydowaliśmy się śledzić uważnie w jaki sposób do nas trafiacie. Czasami "klucze wyszukiwania" bywają bowiem naprawdę zadziwiające, choć w tym roku było znacznie mniej przyprawiających o zawrót głowy, szok, niedowierzanie czy nawet czysty absurd. Poniżej przedstawiamy te, które w mijającym roku 2014 zwróciły naszą uwagę. Do nich tak jak we wcześniejszych odsłonach tej części podsumowania pozwoliliśmy sobie również na komentarz.

nie palę już 8 dni - cóż, w żadnym tekście o paleniu nikotyny senso stricto nie pisaliśmy, sami też jesteśmy nie palącą redakcją (Lady Stoner właśnie rzuca), ale skoro i taki wynik doprowadził kogoś na naszego bloga to: po pierwsze, gratulujemy wytrwałości; po drugie, mamy nadzieję, że udało się wytrwać kolejne osiem dni, a nawet więcej; po trzecie, mamy nadzieję, że jeśli do nas trafiłeś, zostałeś na dłużej!

płyty 2013 piosenki kolonistów - płyt w 2013 było wiele i jak się okazuje wciąż się u nas pojawiają, "piosenek" też było sporo, choć nie używamy tego słowa. O kolonistach z kolei nie pisaliśmy: ani o tych kolonizujących, ani o tych będących na koloniach. Nie spotkałem się też z określeniem "kolonista" na członków nie istniejącego już zespołu Kolonia Postęp.

czuć coś organicznie - nawet nie "coś", a konkretnie - muzykę. Ją można czuć organicznie i z całego serca polecamy taką metodę odczuwania muzyki.

w im lou i inne bajki - naprawdę nie wiemy o jakie bajki mogło chodzić. O bajkach pisaliśmy tylko raz: Fischerle & Musa Czachorowski - Mniej niż 40 opowieści Czy chodziło komuś oto? Nawet jeśli nie, polecamy wpis i oczywiście płytę. Warto!

strefy mona - nie jesteśmy do końca pewni o co chodziło, ale jeśli szukaliście Miejskich Stref Gospodarczych w Oświęcimu to zdecydowanie nie znajdziecie ich u nas, za co najmocniej przepraszamy. Innych stref mona wujek google nie notuje.

gdzie można kupić płytę Illusion - o "Opowieściach" Illusion z roku 2014 pisaliśmy, więc pytanie nawet trafne. Niestety u nas nie można jej kupić, ale z całą pewnością jest to możliwe na koncertach zespołu, w Empikach, na Allegro czy na stronie dystrybutora tego wydawnictwa. Tak to działa!

steve walczący z potworkami - ciekawe czego dana osoba szukała. Niestety nie jesteśmy portalem growym, nikt z nas też nie nazywa się Steve i nie walczy z potworkami. Mamy jednak nadzieję, że skoro do nas trafiła to została na dłużej.

czy papa dance nagrywali w studiu - nie znamy odpowiedzi na to pytanie z kilku powodów. Nie pisaliśmy o Papa Dance i nie zamierzamy tego czynić, bo nie jest to też typ muzyki, który preferujemy. Przypuszczam jednak, że jak większość twórców muzyki ta polska grupa nagrywała w studiu, a przynajmniej dwie płyty studyjne wyszły w latach 80.

technologia światła w repulsor - kiedyś pisaliśmy o młodym gdańskim zespole Repulsor, ale nie wydaję mi się żeby stosowali technologię światła. Do końca też nie wiemy o co mogło chodzić, ale cóż jak większość ludzi nie możemy wiedzieć wszystkiego, nie jesteśmy też encyklopedią.

no place for disgrace która wersja lepsza - chodzi oczywiście o płytę grupy Flotsam And Jetsam wydaną dwukrotnie, najpierw w 1988 roku i nagraną ponownie w 2014 roku przy pomocy crowdfundingu. Nawet o niej pisaliśmy. To, która wersja jest lepsza to zdecydowanie kwestia zależna od indywidualnego podejścia i preferencji. Osobiście jednak uważam, że oryginalna bije na głowę tę najnowszą.

njhf diary - nie wiemy o czyj pamiętnik chodziło, ale to niestety nie tutaj. Ponownie przepraszamy!

za bonda robić filary wystarczy na - kolejna zagadka wszechświata i ludzkiego umysłu. Możliwe, że ktoś szukał rezolucji jak zza filara strzelać postacią Bonda w choćby takiej grze jak "Blood Stone", o której pisaliśmy przy okazji soundtracku do tejże. U nas rezolucji nie ma, ale artykuł na pewno jest ciekawy, nie tylko dla fanów Jamesa Bonda 007.

piękne zdjęcia przyjaciół na techno - instagramem też nie jesteśmy, choć zdjęcia czasami się u nas pojawiają (okładek siłą rzeczy nie liczymy). Zastanawia mnie tylko jedno: czemu na techno? Nie ma fajniejszej muzyki na świecie? Wystarczy nas poczytać żeby się przekonać, że tak przecież jest... naturalnie to również jest kwestia gustu, predyspozycji, indywidualnego podejścia i preferencji.

lupusunleashed.ru - naprawdę? Nie zmienialiśmy domeny ani adresu na ruski, ale i tak nam miło, jeśli ktoś do nas w ten sposób trafił i został na dłużej. Nie zamierzamy też tego czynić w najbliższej przyszłości.

ragdoll osama zespół - nie wiem czy istnieje zespół o nazwie Ragdoll, Osama czy Ragdoll Osama, ale ostatnio pisaliśmy o płycie zatytułowanej "Ragdoll". Została nagrana przez R.O.I, jednakże z tego co mi wiadomo, nie gra tam żaden Osama. Tak czy inaczej zachęcamy do lektury recenzji i posłuchania płyty. Warto!

1 komentarz:

  1. Usmiałam się po pachy, najbardziej z przejścia na ruską strone mocy :D

    OdpowiedzUsuń