środa, 26 lutego 2025

Patronat medialny: Tribute to Seattle (12.04.2025, Ucho, Gdynia)


 

Kolejny rok, kolejny Tribute to Seattle ! Organizowana przez Roadhog Booking impreza powraca po raz trzynasty, a LupusUnleashed jak zwykle patronuje. Szczegóły w rozwinięciu!

 

ROADHOG BOOKING ZAPRASZA
 
Seattle – miasto siostrzane Gdyni, miasto otoczone lasami, nadmorski port, dynamicznie rozwijająca się metropolia, słynąca z tolerancji i krzewienia kultury. A to nie wszystko co łączy naszą przepiękną Gdynię z największym miastem stanu Washington. Wspólną cechą jest również muzyka! Na przełomie lat ’80 i ’90 Seattle stało się stolicą Grunge’u – muzyki, która zrewolucjonizowała ówczesny świat. Nirvana, Alice In Chains, Soundgarden, Mudhoney, czy Mother Love Bone, to pionierzy tej rewolucji, która zmieniła na zawsze świat muzyki. Czasy kiedy na ulicy królowała flanela, martensy, a z telewizorów i radia wybrzmiewał „Smells Like Teen Spirit” powrócą na jeden wieczór już 5 kwietnia w rocznicę śmierci nieodżałowanych frontmanów Nirvany i Alice In Chains - Kurta Cobain'a i Layne Staley'a.

Tribute To Seattle to cykl koncertów składających się z utworów zespołów sceny muzycznej Seattle. Jest to kontynuacja idei zapoczątkowanej w marcu 2003 r., kiedy to w Gdyni odbył się pierwszy koncert pod hasłem Tribute To Seattle organizowany mi. przez Tymona Tymańskiego oraz Grzegorz 'Guzika' Guziński.

Na 13 edycji TTS wybrzmią 4 zespoły. Usłyszycie zarówno covery utworów gigantów Grunge'u jak i ich autorskie kompozycje.
 
  • GDZIE: Podwórko.art | Scena Ucho
  • KIEDY: 12 kwietnia 2025 (sobota)
  • DRZWI: 18:30
  • START: 19:00
  • BILETY: 60-80pln (info o sprzedaży wktótce)
  • LINE-UP:
18:30 bramka
19:00-19:45 FREAK 
20:00-20:45 NIRA NISE
21:00-22:00 BROKEN STRINGS
22:15-... SEATTLE SUICIDE BAND
 
 ZAGRAJĄ:

  • SEATTLE SUICIDE BAND
 
Jest to projekt powołany specjalnie z okazji powrotu, kultowego już wydarzenia, jakim jest Tribute to Seattle. Muzycy łączą siły, by tego jednego dnia, wspólnie oddać hołd nieśmiertelnym artystom sceny grunge. Główny core kapeli tworzą artyści, przez lata występujący w Trójmiejskich zespołach, którzy niejednokrotnie pojawiali się na scenie podczas wcześniejszych edycji TTS.
'Pretender' https://www.youtube.com/watch?v=SGZWm3wsWcw
 
  • BROKEN STRINGS
 
to muzyczny twór, który wziął się z chaosu i nostalgii, łącząc siły muzyków z Coldfish, Antidotum i Ślimaki i wielu innych już dawno zapomnianych. To nie tylko band, to rockowy organizm, który przyciąga każdego, kto ma instrument i odwagę, by hałasować. Pierwszy Tribute To Seattle? To oni – grunge’owe dusze w ciałach dziadków po czterdziestce, którzy nadal wierzą, że młodość kończy się dopiero na emeryturze. Więcej wokalistów niż zdrowego rozsądku, więcej pasji niż budżetu – oto rock w najczystszej, surowej formie!
 
  • NIRA NISE
 
(wymawiane dokładnie tak, jak się pisze!) to alt-rockowy zespół, który zrodził się z pasji do surowego brzmienia z inicjatywy charyzmatycznej frontmanki. Warszawska formacja inspiruje się głównie zakurzoną już sceną Seattle i grupami, które wyróżniają się silnymi, kobiecymi wokalami, takimi jak Hole czy The Distillers. Krzyczane wokale, proste riffy i podarte rajstopy to nieodłączne elementy ich koncertów.
FB: https://www.facebook.com/niranisemusic
'Blame is Mine' https://www.youtube.com/watch?v=okzHnOBdc8I
 
  • FREAK
 
Trio z Lublina, które dostarcza słuchaczowi masę melodii podanej w formie chaotycznej energii. Grupa założona została w 2017 przez trzy różne osobowości, których inspiracje i doświadczenia pozwoliły stworzyć trwały i oryginalny na skalę polski rockowy kolektyw. FREAK zagrał dziesiątki koncertów w Polsce podczas tras odwiedzając nie tylko kluby ale też większe sceny np. Juwenalia Politechniki Lubelskiej czy supporty przed takimi artystami jak Azyl P, Organek, Bajm, Marek Piekarczyk czy Transgresja. FREAK zyskał uznanie ze strony takich mediów jak ESKA Rock, Polskie Radio Trójka, Radio Lublin i wielu innych rozgłośni radiowych. Przychodząc na koncerty nieobliczalnej grupy z Lublina trzeba przygotować się na tony energii i melodii, które nie dadzą słuchaczowi na długi czas zapomnieć o zespole.
FB: https://www.facebook.com/FREAKROCKBAND
'Bukiet Burz' https://www.youtube.com/watch?v=oIgI3doD6Zs
______________________________________________________
PATRONAT Festiwalu Tribute To Seattle:

Trójmiasto. pl, Fobos Magazine, Hałasy i Melodie, Hells Horde, Kvlt, Metal Music Attack, Gazeta Świętojańska, Independent .pl, Metal Duma Productions, Z Innej Bajki, RocKamila, Wiara Rocka, heavyrock .pl, rock3miasto .pl, Projekt Events, Rock Kompas, MetalRuleZ, MetalSide, Strefa Music Art., LupusUnleashed, Szarpidrut PL, Rock Rebelia - Niezależny Front Rockowy, Metal Crush 'zine, Independent .pl Halkile, Music Wolves, Televizornia, Skoncertowana Gazeta Muzyczna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz