piątek, 4 lipca 2014

Wyniki Konkursu Sabaton: Sabaton - Heroes


Podobnie jak poprzedni konkurs, w którym można było wygrać płytę "Tribute to Ronnie James Dio: This Is Your Life", tak i ten, poświęcony Sabatonowi dobiegł końca. Konkurs trwał od 12 czerwca do 1 lipca. Zaskoczyła nas ponownie niska frekwencja. Naprawdę nie wiemy co z Wami - jak tak dalej pójdzie nie będzie ani kolejnych Festów, ani konkursów. Odsuwając jednak na bok te smutne spostrzeżenia - czas ujawnić czterech szczęśliwców, którzy otrzymają od nas egzemplarz "Heroes" Sabatonu...

Pytanie brzmiało: 

Ile utworów Sabaton poświęcił "sprawie polskiej"?  

Ponadto prosiliśmy, by podać wszystkie utwory związane z Polską, nie tylko te oczywiste i w pełni mówiące o Polakach i Polsce, ale też te, w których pojawia się wątek naszego kraju. 

Jak się okazało, pytanie okazało się nie tylko podchwytliwe, ale także kontrowersyjne (byli tacy, co zarzucali mu fakt złego sformułowania), ale także i może przede wszystkim, pozwalające na różne konfiguracje. Część z Was podała tylko utwory oczywiste, inni sięgali też po utwory, których nawet nie braliśmy pod uwagę. Możliwości było zatem sporo i warto przywołać wszystkie. Poniżej lista dwunastu (!) utworów, które mogliście wskazać:

Najoczywistszymi utworami były:
"40:1" (w wersji angielskiej i polskiej) o bitwie pod Wizną,  "Uprising" o Powstaniu Warszawskim, "Aces In Exile" o polskich i czeskich lotnikach uczestniczących w obronie Wielkiej Brytanii, "Inmate 4859" o pułkowniku Witoldzie Pileckim oraz "Union (Slopes of St. Benedict)" o bitwie pod Monte Cassino.

Mniej oczywistymi utworami były:
"The Final Solution" o Holokauście, "Attero Dominatus" (Bitwa o Berlin 1945r, w której udział brała 1 armia wojska polskiego), "Wolfpack" (Bitwa o Atlantyk, w której udział brała nasza flota), "Primo Victoria" (Operacja Overlord czyli aliancka inwazja we Francji 1944, brały w niej udział między innymi ORP "Krakowiak", ORP "Ślązak"), "Killing Ground" (bitwa pod Wschową/Fraustadt na terenie RP, która miała miejsce w dniach 2 lutego 1706 roku), "Ett Slag Färgat Rött"  (szwedzka wersja "Killing Ground").

Z kolei płyty wędrują do:
1. Dominik Jankowski
2. Marcin Kabziński
3. Łukasz Frasek
4. Tomasz Raszka

Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody przekażemy osobiście lub wyślemy pocztą.

Poniżej zaś utwór, którego nie spodziewaliśmy się w Waszych odpowiedziach, czyli "Killing Ground" (w wersji szwedzkiej):

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz