poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Kultura Niepodległa

Drodzy Czytelnicy!


LupusUnleashed istnieje od ponad sześciu lat i jest blogiem muzycznym, na którym recenzujemy płyty, których słuchamy, koncerty na które chodzimy, wyrażamy na nim swoje opinie i zamiłowanie do kultury, której jesteśmy częścią, odbiorcami i poniekąd także jej twórcami. 


Nigdy nie byliśmy blogiem politycznym i nigdy takim nie będziemy. Eskalacja wydarzeń związku z atakami na nieprawomyślnych twórców polskiej (i nie tylko) kultury (muzyków, artystów, aktorów i animatorów, w tym także właścicieli klubów muzycznych i innych), próba niszczenia nie tylko dziedzictwa narodowego i kulturowego, ale także tego, co współczesne i inne jest czymś okropnym i niewłaściwym, nieodpowiednim i niegodnym niepodległego państwa, najłagodniej ujmując jest barbarzyńskie. Jako bloger, opiniotwórca, ale także uczestnik kultury nie godzę się na to i dlatego dołączamy do ruchu Kultura Niepodległa ponieważ chce żyć w kraju normalnym, niepodległym i kulturowo bogatym, a nie ograniczonym do politycznego programu, mającemu mi dyktować co mam robić, słuchać, oglądać, czytać i co gorsza - mówić. 

Społeczeństwo, w którym żyjemy to nie tylko wartości, które są nam przekazywane przez rodzinę, przyjaciół i media to także kultura, którą tworzą artyści i jej odbiorcy niezależnie od swoich przekonań i poglądów. Jako odbiorcy i twórcy chcemy by kultura rozwijała i łączyła, a nie dzieliła, zamykała i izolowała, bo niezależnie od władzy i przekonań społeczeństwa kultura zawsze powinna być niepodległa, niekrępowana żadnymi łańcuchami i ramami, nawet jeśli jest niepokorna i wyłamuje się z oczekiwań tych, którzy jej nie rozumieją.

złóż swój #podpis na http://kulturaniepodlegla.pl
zrób sobie #selfie z #kulturaniepodlegla
zgłoś #wydarzenie na wydarzenia@kulturaniepodlegla.pl

Redakcja LupusUnleashed [lupus, ŁCH]

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza