czwartek, 16 października 2014

Wyniki konkursu Slash On Fire


Kolejny konkurs dobiegł końca. Niestety jego wynik nie napawa optymizmem. Naprawdę nie wiemy co z Wami: wydawać by się mogło, że szansa na zdobycie za darmo płyty i to w dodatku dość udanej powinna zainteresować wielu z Was. Pytanie także nie było tym razem, ani trudne, ani podchwytliwe. Przyszła jedna odpowiedź. Związku z tym płyta wędruje do...

... Piotra "Esta" Szymańskiego - wygranej gratulujemy! Płytę wysyłamy pocztą. 

Pytanie brzmiało następująco:

Przyjrzyj się dokładnie grafice z okładki "World On Fire" - wymień jak najwięcej kulturowych odniesień, które na niej zawarto. Co według Ciebie te elementy symbolizują?

Poniżej podajemy odpowiedź Piotra Szymańskiego:

Na okładce do "World On Fire" znajduje się kilka elementów popkulturowych - np. maskotki firmy McDonalds, jest kilka postaci z Simpsonów oraz SpongeBoba, jest też fragment malowidła z kaplicy Sykstyńskiej, jak i głowa cyklopa z filmu "The 7th Voyage of Sinbad". Wszystkie te elementy zebrane razem symbolizują kulturę masową. Praca jest utrzymana w klimacie popartu, w którym specjalizuje się autor okładki Ron English.

Kolejne konkursy? Stoją pod znakiem zapytania, ale być może jeszcze się pojawią. Możliwe, że to kwestia akurat tej płyty, albo refleksu, albo wiadomej polityki prowadzonej przez wiadomy portal społecznościowy - nie wnikamy. Smutna, ale konieczna refleksja. Mamy nadzieję, że przy kolejnej okazji (niekoniecznie dosłownie konkursowej) odzew będzie większy.  

To, o czym piszemy i co robimy, robimy przede wszystkim dla Was, a dopiero w drugiej kolejności dla siebie samych. Parafrazując powiedzenie: Jeśli nie będzie reakcji, nie będzie akcji!

2 komentarze:

  1. Ja to miałam problem czasowy: zanim zobaczyłam, że jest konkurs, to juz wyniki były ;p niestety rzadko tu zagladam i potem czytam hurtem.
    Gratulacje dla zwycięzcy!!! :)

    OdpowiedzUsuń