niedziela, 17 września 2017

Nowy system ocenowy na LupusUnleashed


Choć kalendarzowo jeszcze mamy lato, to za oknem od początku września panuje regularna jesień. Zmienia nam się zatem po raz kolejny pora roku, a także w tym wypadku nadszedł moment na kolejną zmianę na blogu LupusUnleashed. Na zmianę systemu ocenowego, który dotychczas funkcjonował w dwóch wariantach (dla epek i płyt pełnometrażowych). Zamiast ocen liczbowych od nadchodzącego tygodnia wprowadzamy tak zwany cykl księżycowy...

Co miesiąc księżyc znajduje się w czterech fazach - nowiu, pierwszej kwadrze, pełni i ostatniej kwadrze. Podczas nowiu zazwyczaj go nie widać, w pierwszej kwadrze go przybywa, podczas pełni jest bardzo widoczny, a niektóre osoby mają z tego powodu bardzo poważne problemy i wreszcie kiedy go ubywa, by ponownie znaleźć się w nowiu. I to właśnie one, będą naszymi nowymi ocenami, a przedstawiają się następująco:

Nów (rys.1)

NÓW (rys.1) czyli płyty złe, asłuchalne, nie dobre lub takie o której nie jesteśmy w stanie wydać jednoznacznego werdyktu, a także wszystkie koncertówki, składanki lub inne płyty którym zdecydujemy dać taką ocenę.

Pierwsza kwadra (rys.2)

PIERWSZA KWADRA (rys.2) czyli płyty dobre, takie które nam się podobają, ale nie są wybitne lub z dużym potencjałem.

Pełnia (rys.3)

PEŁNIA (rys.3) czyli płyty wyśmienite, wybitne, genialne, lub po prostu bardzo dobre
.
Ostatnia kwadra (rys.4)

OSTATNIA KWADRA (rys.4) czyli płyty tylko niezłe, znośne ale w ogólnym rozrachunku do szybkiego zapomnienia.

Przy każdym tekście będącym recenzją płyty będzie się znajdował stosowny obrazek w określonej fazie księżyca i stanowiący ocenę. Dla ułatwienia przy każdym tekście w którym zastosujemy nowy system ocen będzie się znajdował odnośnik do zakładki Oceny, gdzie będzie można przeczytać co dana ocena znaczy oraz prześledzić dotychczasowe zmiany. Mamy nadzieję, że do nowych ocen się szybko przyzwyczaicie i będą one dla Was równie atrakcyjne i wygodne jak i dla nas.  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza