poniedziałek, 20 listopada 2023

Tydzień 13-19.11.2023: Różności #15


 

To był szalony tydzień. Paradoksalnie nawet nie w pracy, czy w życiu osobistym, a pod względem ilości mocnych ogłoszeń, które pojawiały się dzień po dniu. Mowa oczywiście o przyszłorocznej edycji Ostrów Rock Festival w Ostrowie Wielkopolskim nad Zalewem Piaski Sczygliczka, która tym razem odbędzie się w dniach 27-28 lipca 2024 roku i której mamy przyjemność patronować już po raz trzeci. Już wiem, że na pewno wybiorę się tam po raz drugi, bo ogłoszony skład zespołów jest naprawdę imponujący. Aż do teraz zbieram szczękę z podłogi. 

 

Jednakże na LU pojawiły się nie tylko ogłoszenia związane z festiwalem, ale także inne teksty - tym razem kolejna Muzyczna Biblioteka, w której zrecenzowałem monumentalną książkę Stanisława Trzcińskiego "Zarażeni dźwiękiem. Rynek muzyczny w czasie sztucznej inteligencji", a nasza zaprzyjaźniona redaktorka Karolina "The Superunknown" Andrzejewska w LUminiscencjach przygląda się innej petardzie, a mianowicie jedynemu krążkowi supergrupy Them Crooked Vultures, który właśnie skończył 14 lat. Dodatkowo, garść zdjęć z listopadowego Muzycznego Tartaku w gdańskiej klubokawiarni Tartaczna 2, w ramach którego zagrała grupa False Land. 

Co przyniesie reszta listopada? Postaram się utrzymać tempo pojawiania się tekstów, tym bardziej, że mam jeszcze kilka zapowiedzianych (patrzcie podpięty post na fb LU i na naszym iksie - dawnym twitterze). Kolejny tydzień będzie też ponownie "dłuższy", więc jest szansa, że o ile znów nie dopadnie mnie lenistwo, lub nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to uda mi się z obiecanymi rzeczami wyrobić, a następnie już w grudniu będzie można zająć się innymi sprawami, w tym także kolejnymi - patronackimi - recenzjami. Tymczasem praca wre także na froncie pisania kolejnego numeru Wilka Kuluralnego i drugiego tomu książki o Rainerze Wernerze Fassbinderze. A jak uda mi się ją dokończyć w miarę szybko to... na początku przyszłego roku ogłoszę kolejny duży projekt książkowy, na nieco odleglejszą przyszłość. Zaintrygowani? Jak zwykle linki do tekstów z minionego tygodnia znajdziecie poniżej, życzę udanej lektury i StayUnleashed!

 

14.11.2023 Muzyczna Biblioteka: Stanisław Trzciński - Zarażeni dźwiękiem. Rynek muzyczny w czasie sztucznej inteligencji (tutaj)

14.11.2023 Wieści: The Vintage Caravan i Believe zagrają na Ostrów Rock Festival'24! (tutaj)

15.11.2023 Wieści: Obsidian Tide i Galahad zagrają na Ostrów Rock Festival'24! (tutaj)

15.11.2023 Wieści: Zespołem niespodzianką na Ostrów Rock Festival'24 jest... Karcius! (tutaj)

16.11.2023 Wieści: Znamy cały skład Ostrów Rock Festival'24, rozkład na dni i ceny biletów! (tutaj)

17.11.2023 LUminiscencje: Them Crooked Vultures - Them Crooked Vultures (2009) (tutaj) Napisała: Karolina "The Superunknown" Andrzejewska

19.11.2023 Fotorelacja: Muzyczny Tartak - False Land (18.11.2023, Tartaczna 2, Gdańsk) (tutaj)

Następny tydzień - dłuższy: 20 - 30.11.2023

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz