czwartek, 5 listopada 2020

Wilk Kulturalny 9/Listopad 2020

 

"Dotrwaliśmy? Dotarliśmy aż tutaj? Mamy jesień? W obliczu tego, co nam zaoferował ten rok i nasz szanowny rząd to wręcz cud. Mam nadzieję, że się trzymacie i nie zwariowaliście całkiem. Być może, tak jak mi, ten rok pokrzyżował plany i marzenia, ale nikt z nas nie mógł przewidzieć, co się wydarzy. Miał być rok zmian, ale niestety tym razem nazwa okazała się niezbyt trafna, bo chyba nie o takie zmiany nam chodziło." - tak zaczynamy wstępniak do kolejnego numeru Wilka Kulturalnego, czyli magazynowego rozszerzenia bloga LupusUnleashed prawie na papierze, a tym samym przedostatniego w tym roku. Dobrze czytacie - przedostatniego. Jeszcze w grudniu pojawi się dodatkowy numer, będący drugim suplementem, ale dziś będzie o listopadowym.

 

W numerze w kolejnej odsłonie Sylwetki przeczytacie o Johnie Myungu, basiście Dream Theater i jego solowych zespołach Platypus oraz The Jelly Jam. W Bonderze wracamy z szóstą częścią Licencji na rocznicę, w której pochylamy się ponownie nad dwoma filmami z serii. Tym razem mój wybór padł na "Diamenty są wieczne" i "Tylko dla Twoich oczu", ponownie konfrontując ze sobą dwóch ikonicznych Jamesów Bondów - Seana Connery'ego i Rogera Moore'a, jednak tym razem wyłącznie w odsłonach oficjalnej serii. Smutno się też złożyło, że w międzyczasie tworzenia tego numeru dotarła do nas wieść o śmierci Seana Connery'ego, który tym samym dołączył do Rogera Moore'a i od niedawna jest już po drugiej stronie. Dodatkowo więc żegnam się z Connerym wskazując kilka ról, w których go lubię, choć nie są to wcale oczywiste wybory. O jakich rolach i filmach mowa? Sprawdźcie sami. 

W Interkontekście pochylamy się nad niemiecką formacją We Butter The Bread With Butter, a w pierwszej odsłonie nowego wyzwania filmowego zaprzyjaźnionego bloga Po Napisach zaczynamy oglądać filmy wyreżyserowane przez Rainera Wernera Fassbindera. W tym numerze przeczytacie nie tylko parę słów o samym reżyserze, ale także o dwóch jego filmach - "Gorzkich łzach Petry von Kant" oraz "Handlarzu czterech pór roku". 

Mam nadzieję, że lektura listopadowego Wilka Kulturalnego przyniesie Wam wszystkim dużo radości, ciekawych odkryć i trochę umili ten trudny, ponownie lockdownowy okres. 

Zachęcam też do sięgnięcia po wcześniejsze numery, do których linki znajdziecie poniżej oraz w zakładce Wilk Kulturalny. Najnowszy numer, tradycyjnie możecie czytać zarówno w przeglądarce, jak ściągnąć na swój komputer: joomag/mediafire.
 
 
1. Listopad 2018 (joomag/mediafire)
2. Styczeń 2019 (joomag/mediafire)
3. Kwiecień 2019 (joomag/mediafire)
4. Lipiec 2019 (joomag/mediafire)
(-) Suplement Sierpniowy 2019 (joomag/mediafire)
5. Listopad 2019 (joomag/medifire)
6. Styczeń 2020 (joomag/mediafire)
7. Kwiecień 2020 (joomag/mediafire)
8. Lipiec 2020 (joomag/mediafire)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz