środa, 27 grudnia 2023

Wilk Kulturalny Numer 17/24 Grudzień 2023

 

Właściwie już styczniowy, bo nie wyrobiłem się wcześniej. To nie tak, że nie ociągałem się, bo zacząłem nad nim prace już w październiku, ale zwyczajnie nie zdążyłem. Bywa i tak! Zatem z najlepszymi poświątecznymi i noworocznymi życzeniami łapcie ostatni w tym roku numer Wilka Kulturalnego!


W styczniu, Wilka Kulturalnego nie będzie, ale plan jest taki, żeby kolejny numer pojawił się w lutym. Ilość przyszłorocznych numerów będzie różna, także z tego względu, że planuję większą ilość Suplementów, aniżeli pełnych numerów, choć te oczywiście też będą. O pozostałych planach na przyszły rok, napiszę jednak we Wstępniaku Noworocznym. O czym z kolei przeczytacie w siedemnastym pełnym i dwudziestym czwartym w ogóle numerze Wilka Kulturalnego?

W grudniowym numerze przeczytacie o czterech tematach. W Sylwetce, kontynuuję przypatrywanie i przysłuchiwanie się solowej twórczości Dereka Sheriniana i tym razem, sprawdzam trzy płyty byłego klawiszowca Dream Theater - "Inertia" z 2001 roku, "Black Utopia" z 2003 oraz "Mythology" z 2004 roku. Kontynuuję autorskie wyzwanie filmowe Oglądamy filmy z muzyką Tangerine Dream, które potrwa jeszcze rok czasu i wciąż można się do niego zapisywać. W piątej odsłonie oglądam filmy oraz sprawdzam muzykę napisaną do tychże, którą Niemcy skomponowali na potrzeby: "Legendy" z 1985 roku, "O trzeciej po południu" z 1987 roku oraz do "Pośród Ciemności" z 1988 roku.

W siódmej i zarazem ostatniej na jakiś czas odsłonie cyklu "Zagubione, nie zapomniane" poświęconego Dream Theater i przeważnie serii wydawniczej Lost Not Forgotten Archives, pochylam się nad reedycją "Making of Scenes From A Memory (The Sessions) (1999), koncertówką "Live at the Marquee" oraz koncertówce "A Sort of Homecoming", która wciąż czeka na swoją reedycję. Następnie w osobnym tekście, który obiecałem jakiś czas temu i zdecydowanie za długo nad nim pracowałem, sprawdzam dwie płyty polskiej grupy HiPoKaMP, która oparła je wokół młodzieńczych wierszy Stanisława Lema.

Tradycyjnie, Wilka Kulturalnego możecie ściągnąć lub przeczytać online, dostępny jest także w wersji na czytniki. 

Joomag

Mediafire

Czytniki

Wcześniejsze numery Wilka Kulturalne znajdziecie w zakładce Wilk Kulturalny/Książki autorskie (tutaj)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz