niedziela, 17 stycznia 2021

10 lat LupusUnleashed: Wilk Kulturalny 10/Styczeń 2021 Numer Jubileuszowy


 

10 lat - tyle czasu minęło od pierwszego wpisu na LupusUnleashed, a tym samym od rozpoczęcia tworzenia tego bloga. To szmat czasu, prawda? Nie wiem czy za kolejne dziesięć lat nadal będziemy istnieć, ale jedno jest pewne: wkraczamy w jedenasty rok. Tych 10 lat niestety nie możemy świętować w jakiś szczególnie wyjątkowy sposób,bo wszelkie plany i pomysły legły w gruzach z powodu trwającej pandemii. Tę pustkę i brak wydarzeń musi wypełnić wyjątkowy, dziesiąty pełny numer Wilka Kulturalnego, czyli magazynowego spin-offu bloga prawie na papierze, który tak się złożyło jest również numerem jubileuszowym do którego wyjątkową okładkę przygotowała moja przyjaciółka Zuzanna "Venus" Tomasińska.

 

Styczeń tego roku na półmetku, a ja nie rozpieszczałem ilością nowych wpisów na blogu. Obiecuję poprawę i już teraz zapowiadam trzeci Suplement. Nie będę jednak tym razem przynudzał specjalnymi urodzinowymi wpisami, bo takim w tym roku de facto stał się Wstępniak do najnowszego numeru Wilka Kulturalnego w którym szczegółowo zdradzam jakie miałem plany i jak to jest tworzyć bloga przez 10 lat.

W tym numerze przeczytacie o płycie The Dear Hunter zatytułowanej "The Color Spectrum" będącym metakoncepcyjnym albumem złożonym z dziewięciu epek. Kontynuujemy cykl Bonder: Licencja na rocznicę, w którego siódmej i najprawdopodobniej ostatniej na jakiś czas odsłonie pochylamy się nad dwoma filmami z 1967 roku, a mianowicie "Żyje się tylko dwa razy" z Seanem Connerym i nieoficjalnej parodii serii "Casino Royale" z plejadą gwiazd tamtego okresu oraz aktorami którzy wystąpili lub wystąpią w oficjalnych filmach o Jamesie Bondzie. W trzeciej odsłonie wyzwania filmowego bloga Po Napisach w ramach którego oglądamy filmy wyreżyserowane przez Rainera Wernera Fassbindera sprawdzamy "Miłość jest zimniejsza niż śmierć" z 1969 roku, "Kawiarenkę wenecką" z 1970 roku oraz "Norę Helmer" z 1974.

Dodatkowo, redaktor Jarek Kosznik pisze o złotej erze nurtu djent - gdzie to się wszystko zaczęło, jakie znaczenie miał rozwój internetu dla tego nurtu, dlaczego początki były najlepsze i najciekawsze i wreszcie dokąd zmierza ten nietuzinkowy nurt muzyki progresywnej. Redaktorka Karolina "The Superunknown" Andrzejewska zabierze Was z kolei w przeszłość, do czasów królowania grunge'u i przez pryzmat Wielkiej Czwórki z Seattle opowie, dlaczego ten gatunek ma dla niej i dla kultury ogromne znaczenie.

Zachęcam do sięgnięcia po wcześniejsze numery Wilka Kulturalnego, do których linki znajdziecie zarówno poniżej, jak i w zakładce Wilk Kulturalny. Najnowszy numer tradycyjnie możecie czytać w przeglądarce lub ściągnąć na swój komputer - joomag/mediafire.

1. Listopad 2018 (joomag/mediafire)
2. Styczeń 2019 (joomag/mediafire)
3. Kwiecień 2019 (joomag/mediafire)
4. Lipiec 2019 (joomag/mediafire)
(-) Suplement Sierpniowy 2019 (joomag/mediafire)
5. Listopad 2019 (joomag/medifire)
6. Styczeń 2020 (joomag/mediafire)
7. Kwiecień 2020 (joomag/mediafire)
8. Lipiec 2020 (joomag/mediafire)
9. Listopad 2020 (joomag/mediafire)
(-) Suplement Grudniowy 2020 (joomag/mediafire)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz