Oceny

Od drugiej połowy września 2017 roku na blogu LupusUnleashed obowiązuje nowy system ocenowy - tak zwany cykl księżycowy. Tym samym wcześniejszy system przestaje obowiązywać, Dotychczasowe oceny liczbowe pozostają bez zmian. Cykl księżycowy nie obowiązuje przy "LUminiscencjach".

Co miesiąc księżyc znajduje się w czterech fazach - nowiu, pierwszej kwadrze, pełni i ostatniej kwadrze. Podczas nowiu zazwyczaj go nie widać, w pierwszej kwadrze go przybywa, podczas pełni jest bardzo widoczny, a niektóre osoby mają z tego powodu bardzo poważne problemy i wreszcie kiedy go ubywa, by ponownie znaleźć się w nowiu. I to właśnie one, będą naszymi nowymi ocenami, a przedstawiają się następująco:
Nów (rys.1)
NÓW (rys.1) czyli płyty złe, asłuchalne, nie dobre lub takie o której nie jesteśmy w stanie wydać jednoznacznego werdyktu, a także wszystkie koncertówki, składanki lub inne płyty którym zdecydujemy dać taką ocenę.
Pierwsza kwadra (rys.2)
PIERWSZA KWADRA (rys.2) czyli płyty dobre, takie które nam się podobają, ale nie są wybitne lub z dużym potencjałem.
Pełnia (rys.3)
 PEŁNIA (rys.3) czyli płyty wyśmienite, wybitne, genialne, lub po prostu bardzo dobre

Ostatnia kwadra (rys.4)
OSTATNIA KWADRA (rys.4) czyli płyty tylko niezłe, znośne ale w ogólnym rozrachunku do szybkiego zapomnienia.

Przy każdym tekście będącym recenzją płyty będzie się znajdował stosowny obrazek w określonej fazie księżyca i stanowiący ocenę. Mamy nadzieję, że do nowych ocen się szybko przyzwyczaicie i będą one dla Was równie atrakcyjne i wygodne jak i dla nas.


[lupus, Jarek Kosznik]