Pierwszy w tym roku i z całą pewnością nie ostatni numer Wilka Kulturalnego pojawia się w lutym, a w nim aż trzy tematy, choć początkowo planowałem cztery. Z jednego zrezygnowałem, ale nie zdradzając, wcale nie oznacza, że to, co planowałem się nie ukaże. Może w innym Wilku, a może jako zwykły post. Co znajdziecie w trzynastym pełnym numerze, a jednocześnie dwudziestym magazynowym rozszerzeniu bloga LupusUnleasshed prawie na papierze?
W Sylwetce pochylam się nad życiem i twórczością gitarzysty Tommy'ego Bolina, najbardziej kojarzonego z jedyną płytą Deep Purple w składzie MK IV zatytułowaną "Come Taste the Band" oraz z formacji Zephyr. Przysłuchałem się bu płytom wydanych z nim tej ostatniej - "Zephyr" (1969) i "Going Back to Colorado" (1971), wspomnianej płycie efemerycznego składu Deep Purple oraz na jego dwóch solowych, wydanych jeszcze za jego życia - "Teaser" (1975) oraz "Private Eyes" (1976), choć absolutnie nie wyczerpałem tematu jego wspaniałej twórczości i być może jeszcze kiedyś do kilku płyt z jego udziałem i wkładem wrócę.
Rozpoczynam autorskie wyzwanie filmowe Oglądamy Filmy z Muzyką Tangerine Dream. W ramach pierwszej odsłony obejrzałem filmy "Sorcerer" z 1977 roku oraz "The Thief" z 1981 roku i przysłuchałem się muzyce, którą legendarna niemiecka formacja napisała na potrzeby obu filmów.
Kontynuuję Interkontekst poświęcony Dream Theater i ich wydawnictwom z serii Lost Not Forgotten Archives. Tym razem w Zagubione, nie zapomniane, przeczytacie o czterech wydawnictwach, a zarazem ostatnich, które ukazały się jeszcze w 2022 roku. Przyjrzałem się i przysłuchałem kolejno - reedycji demówki "Images and Words Demos 1989 - 1991", reedycji coverowego koncertu "Made In Japan Live 2006", koncertowej reedycji "Old Bridge, New Jersey 1996" oraz nowemu dodatkowi z archiwów, czyli koncertówce "Live at Wacken 2015".
Tradycyjnie, nowy numer możecie ściągnąć i przeczytać korzystając z mediafire i joomag.
Poniżej poprzednie numery:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz